В навечерието на 3 март в Панорама „Плевенска епопея – 1877 г.“ бяха отчетени резултатите от националния конкурс за детска рисунка „Освобождението”.

Поощрителна награда Божидар

Сред отличените бяха и ученици от СОУ „Д-р Петър Берон“ гр. Червен бряг. Йордан Красимиров Йорданов от 5 клас спечели трето място във втора възрастова група, а Божидар Бориславов Маринов от 4 клас взе поощрителна награда в първа възрастова група.

Трето място - Йордан

Грамотите и наградите им бяха връчени от кмета на Плевен Георг Спартански на специална церемония при откриване на изложба с най-добрите рисунки, участвали в конкурса.

Йордан

Тази година в него са взели участие 300 творби на ученици от 10 области на България.

Божидар

Конкурсът е една от големите традиционни прояви, с които Община Плевен и Дирекция „Военно-исторически музеи “ – Плевен отбелязаха националния ни празник и 138-та годишнина от Освобождението на България.

СОУ „Д-р Петър Берон”

Гр. Червен бряг